„Moje spotkanie z biblioteką” - lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 17.05.2023

Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębem Wielkim odwiedzili dziś uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kobiernem z nauczycielką Panią Rozalią. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką publiczną oraz jej ofertą.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się m. in. co to jest biblioteka i czym się różni od księgarni, jakie zbiory są w niej zgromadzone, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem, jakie są zasady wypożyczania książek. Nasi goście z zaciekawieniem przeglądali zbiory. Chłopcom bardzo spodobały się komiksy, ale najwięcej uwagi poświęcili literaturze popularnonaukowej dla młodych czytelników - zobaczyli ile ciekawych publikacji z różnych dziedzin wiedzy oferuje nasza placówka. Obejrzeli stronę internetową biblioteki, zapoznali się z katalogiem online oraz osobiście sprawdzili, jak się z niego korzysta.
Na zakończenie odwiedzin dyrektor biblioteki – Agnieszka Wielgo wręczyła dzieciom zakładki do książek oraz słodkie niespodzianki.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do kolejnych odwiedzin w naszej bibliotece!

 

Utworzono: 17.05.2023