Nowa odsłona kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębem Wielkim już w październiku!

Utworzono dnia 16.09.2022

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka po raz kolejny zakwalifikowała się do projektu Mała Książka Wielki Człowiek.

Kolejna edycja projektu ruszy w październiku. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

•Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

•Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

•Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Więcej informacji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

***

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plakat promujący projekt Mała Książka Wielki Człowiek