Relacja z VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. „W Krainie Przyjaźni i Dobrych Słów"

Utworzono dnia 25.05.2023

W piątek 19 maja 2023 roku w Gminnym Przedszkolu im. Dębowej Krainy w Dębem Wielkim odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pt. „W Krainie Przyjaźni i Dobrych Słów". Konkurs został zorganizowany przez Gminne Przedszkole im. Dębowej Krainy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Dębem Wielkim oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dębem Wielkim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębe Wielkie Pan Krzysztof Kalinowski. W konkursie uczestniczyły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy w wieku 3-6 lat.

Celem konkursu było: rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności recytatorskich, upowszechnianie poezji dziecięcej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, integracja różnych środowisk przedszkolnych z terenu Gminy Dębe Wielkie oraz zachęcanie najmłodszych do występów na scenie.

Po przesłuchaniach uczestników i długich naradach jury ogłosiło wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali:

w grupie młodszej (3-4-latki):

I miejsce – Michalina Sztyrak

II miejsce – Nela Gadoś-Malesa

III miejsce – Kacper Król

wyróżnienie – Leon Szyda

 

w grupie starszej (5-6-latki):

I miejsce – Oskar Woźnica

II miejsce – Zofia Chudzik

III miejsce – Lena Witan

wyróżnienia: Lilianna Paczuska, Lena Król, Natalia Piekarz, Nina Snopkiewicz, Antonina Sztyrak.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a Laureaci zostali uhonorowani nagrodami.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim recytatorom za piękne występy. Dziękujemy także nauczycielom, opiekunom i rodzicom, którzy przygotowali dzieci do recytacji.

VI Gminny  Konkurs Recytatorski  pt. „W Krainie Przyjaźni i Dobrych Słów"

 

 

Utworzono: 25.05.2023